Svajonių dvikova pateisino savo vardą: beprotiškame „Australian Open“ finale Rogeris Federeris parklupdė Rafaelį Nadalį

105-as „Australian Open“ čempionatas baigėsi R.Federerio triumfu penkiuose setuose – 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3.

Prieš ketvirtojo seto pradžią Rafa buvo atsidūręs rimtame pavojuje. Rodės, kad žaisdamas taip pasyviai ispanas „Australian Open“ finale nieko nepeš, ypač kai R.Federerio atakuojantys smūgiai glostė korto linijas. Gero devintajai pasaulio raketei nežadėjo ir istorija – R.Nadalis dar niekad nebuvo laimėjęs mačo „Didžiojo kirčio“ turnyre, setais atsilikdamas 1:2.
 

Visgi ketvirtame sete R.Nadalis pradėjo žaisti agresyviau, o R.Federerio smūgiai vis dažniau skriejo į užribius. Prieš lemiamos dalies pradžią 35-erių šveicarui prireikė medicininės pertraukėlės dėl viršutinėje kojos dalyje jaučiamo skausmo.

Nežinia, ar tas skausmas galėjo stipriai paveikti šveicaro žaidimą, tačiau šis jau pirmame penkto seto geime pralaimėjo savo padavimus. Bet po to, kai pasinaudojo „break point’o“ galimybe, R.Nadaliui labai sunkiai sekėsi apginti savo padavimus. Ispanas galiausiai palūžo šeštame geime, kai Fedas pasinaudojo šeštu „break point’u“ sete. Netrukus septynioliktoji pasaulio raketė laimėjo dar tris geimus iš eilės ir tapo „Australian Open“ čempionu.


Skaitykite daugiau: 

Nuotraukos